خانه / دنیای فناوری / آموزش revit

آموزش revit

خصوصیات نرم افزار revitو مزایای استفاده از آن

نرم افزار Revit Architecture قويترين و سريعترين نرم افزار نقشه كشي و سه بعدی سازی در کارها و پروژه های معماری می باشد كه هم اينك در بسياري از كشورهاي صنعتي و اروپايي جايگزين نرم افزار Cad گرديده است. این نرم افزار براساس سیستم BIM کار می کند یعنی مدل واقعی پروژه در نرم افزار مدل گردیده، لذا بسیاری از خروجی ها به صورت خودکار توسط نرم افزار ارائه می گردد. دليل مزيت نرم افزار revit بر ديگر نرم افزارهاي نقشه كشي در اين مي باشد كه در اين نرم افزار با ترسيم پلان توسط كاربر، مقطع و نما و نماي سه بعدي و بسیاری از گزارشات توسط نرم افزار ترسيم مي گردد و همچنين اين نرم افزار قابليت اين را دارد كه توسط كاربر جزئيات عناصر ساختمان از قبيل ديوار و در و پنجره و … تعريف گردد و نقشه فاز ۲ توسط Revit ترسيم گردد .

سایت مشاهیر اصفهان مراحل انجام پروژه های بزرگ را با استفاده از BIM ایران و با آموزش نرم افزار revit به صورت عملی و کاملا اجرایی به شما معرفی می کند.

آموزش revit

آموزش revit

مزایای نرم افزار Revit عبارتند از:

::افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه ها

::ترسیم همزمان ۳بعدی و ۲ بعدی نقشه های ساختمان

::تبدیل سریع نقشه های فاز ۱ به نقشه های فاز ۲

::ارتباط همزمان نقشه های معماری با نقشه های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه ها

::حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع

::محاسبه متره ساختمان و تغییر سریع آن در صورت تغییر نقشه

::امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی

::امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان

::مجهز به گنجینه دیتیل و جزئیات ساختمان غنی

:: امکان طراحی بر اساس معیارهای معماری پایدار به واسطه ابزارهای آنالیز انرژی

آینده شغلی نرم افزار  :Revit

معماران و طراحان مسلط به نرم افزار Revit قادر خواهند بود در کمترین زمان ممکن طرح ها و نقشه های معماری را با کیفیت بالا و با در نظرگرفتن کلیه دیتیل ها و جزئیات با رعایت اصول مدیریتی ارائه نمایند. این نرم افزار یکی از گزینه های مطلوب برای تهیه مدارک و نقشه های معماری میباشد.
متخصصان و طراحان مسلط به این نرم افزار می توانند از قابلیت های جامع این نرم افزار در ارائه پروژه های دانشجویی و نیز طراحی معماری در دفاتر مهندسین مشاور بهره مند شوند. بنابراین آموزش revit به کلیه مهندسان معمار شاغل در دفاتر مهندسی توصیه می شود.

Revit mep:

روشهای نوینی که در این نرم­ افزار قابل توجه و تامل می باشد، محاسبات دقیق این نرم افزار بخصوص پارامترهایی(دبی،فشار،سرعت،افت فشار سیال،….) که دارای اهمیت خاصی در کاربردهای مهندسی مکانیک بوده که این پارامترها را با توجه به نیاز شما ارائه می نماید. درقسمت لوله کشی ساختمان شما با انتخاب وسایل بهداشتی جهت لوله کشی این نرم افزار بهترین و کوتاهترین آن را که از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه می­ باشد ارائه می نمایید.در طراحی با این نرم افزار، اطلاعات ثبت شده در چند قسمت آورده شده است و به راحتی می توان به آنها دست یافت. طرحهای پیشنهادی در موقع ترسیم امکان دست یابی به بهترین نوع مسیر را به ما پیشنهاد می کند. اتصال عضوهای مختلف در حین طراحی به نحوی است که امکان مزاحمت برای عضو دیگر وجود ندارد، همچنین یکی از موارد مهم کاربرد در موقع اتصال عضوها، پیشنهاد راههای مختلف اتصال است به طوریکه هیچ کدام از طرحهای پیشنهادی مزاحمتی برای اتصال عضو های دیگر ندارد.

از این نرم افزار به دلیل ارائه جداول زمانبندی می­توان به عنوان مهندسی اطلاعات نام برد. از این نرم افزار می­توان جهت محاسبه و طراحی مربوط به سیستمهای گرمایشی (Piping)، فاضلاب و آب سرد و گرم(Plumbing)، تهویه مطبوع(HVAC)، آتش نشانی(Fire Protection)، الکتریکال(Electrical)، تحلیل بار سرمایشی و گرمایشی ساختمان(Cooling and Heating Load) و حتی به عنوان نرم افزاری در محیط­های صنعتی، کارخانه ­ها،­ پالایشگاهها، نیروگاهها و… البته در نسخه­ های ۲۰۰۹ به بعد آن استفاده نمود. تمامی ترسیمات، طراحی و محاسبه به وسیله نرم افزار Revit MEP بصورت واقعی و هوشمند انجام گرفته و تمامی اجزاء را در سیستمهای مختلف تاسیساتی به هم متصل می ­نماید. از دیگر قابلیتهای این نرم افزار می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱) به دلیل ۳ بعدی بودن نرم افزار می­توان تغییرات لازم را بر روی سیستم تاسیساتی ساختمان با توجه به نیاز، با تسلط کامل اعمال نمود.

۳) اتصالات لوازمات بهداشتی به بهترین نحو ممکن و با در نظر گرفتن عوامل اقتصادی آن صورت می­ گیرد.

۴) محاسبه قطر مناسب جهت سیستم Piping و کانالها با در نظر گرفتن عوامل بهینه ­سازی و اقتصادی با توجه به در نظر گرفتن سرعت و اصطکاک درون لوله­ ها محاسبه می­ نمایید.

) ترسیم و طراحی سه بعدی موتورخانه ­ها (کلیه تجهیزات موتورخانه با مشخصات فنی آن در نرم افزار موجود می­ باشد.)

۶) حتی این امکان نیز در نرم افزار وجود دارد که اگر تجهیزاتی همانند پمپ، زانویی،…در تجهیزات اضافه شده، به نرم افزار وجود نداشت شما می­توانید این تجهیزات را به وسیله نرم افزار و با مشخصات فنی مورد نظر خود طراحی نمایید.

۷) تعداد نفراتی که جهت تکمیل یک پروژه با هم همکاری می­کنند را به حداقل می­رساند.) محاسبات سریع و دقیق(

۸) ارائه جداول زمانبندی توسط نرم افزار مطابق با مبحث شانزدهم، استانداردهای مورد استفاده در ساختمان (مشخص کردن تاسیسات به کار رفته در ساختمان به همراه مشخصات از قبل تعریف شده­ی آنها توسط نرم افزار)

۹) در هر اتصال بین عضوها، چندین مسیر توسط نرم افزار ارائه می­ گردد که با انتخاب هر مسیر براساس شرایط اتصال می­توان بهترین مسیر را انتخاب کرد.

۱۰) تمامی وسایل اضافه شده به هر سیستم در نوار منو  System Browser قابل نمایش می ­باشد.

۱۱) در طراحی سیستمهای پیچیده امکان تداخل(Clash) وجود دارد که نرم افزار به دلیل هوشمند بودن از این تداخلات جلوگیری نموده و بهترین و بهینه تری مسیر را پیشنهاد می­کند.

۱۲) سیستمهای پکیج آب و هوا خنک حتی بالای ۶۰ تن

۱۳) فن کویل های چند طبقه، عمودی و افقی مدل CW ,DX

گرمایش بوجود آمده در ساختمان بر روی کارایی لوله­ ها، کانال و سیمهای الکتریکی توکار تاثیر می­گذارد که بسیاری از پیش بینی ها­ی ما را در طراحی دچار خطا می­کند. بعنوان مثال در محیطی از ساختمان که بهینه سازی انرژی مد نظر می­باشد، این نرم افزار هزینه ها و گرمای ناشی از خورشید و بسیاری دیگر از پارامترهایی که بر روی گرمایش ساختمان تاثیر می­گذارد در محاسبات خود لحاظ می نماید.

همانگونه که اشاره شد BIM و آموزش revit مزایای زیادی دارد و به همین دلیل است که اکثر کارفرمایان، پیمانکاران و سرمایه گذاران طالب استفاده از revit  در اجرای پروژه شان هستند.

revit

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


رفتن به بالا
ساخت سایت : عصر آسیا مجری طراحی سایت در اصفهان